HISTORIA - WYDARZENIA - INFORMACJE - AKTUALNOŚCI: WITAM NA STRONIE TERESPOL.info24 ORAZ ZAPRASZAM DO ODWIEDZANIA STRONY - "GONIEC TERESPOLSKI - STRONA PRZYJACIÓŁ TERESPOLA I OKOLICY" NA FACEBOOKU

sobota, 26 kwietnia 2014

Rozgrywki IV Bialskiej Ligi Szachowej zakończone!

Dnia 12 kwietnia 2014 roku w Łomazach został rozegrany czwarty (i ostatni) turniej IV Bialskiej ligi szachowej. Grano w tempie 7 rund po 15 minut, a sędziował pan Marek Uściński z Łomaz. Wzięło w nim udział 40 szachistów z Łomaz, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Konstantynowa oraz siedmioro z Terespola. Co prawda, w perspektywie całego cyklu 40 szachistów to niewiele, jednak poziom turnieju stał na dość wysokim poziomie. Turniej obfitował w liczne niespodzianki, jak m.in. zaledwie 4.5 pkt na 7 Michała Uścińskiego, najwyżej rozstawionego zawodnika w turnieju. Terespolanie (Marcin Dudek, Mateusz Stawski, Krystian Pastuszuk, Julia Zaorska, Maja Prokopiuk, Marek Prokopiuk oraz Mateusz Prokopiuk) zagrali bardzo dobrze, a Marcin Dudek z wynikiem 5 pkt triumfował (przed Michałem Uścińskim oraz Michałem Pińczukiem) w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych!

3. Michał Lipka 4.5 pkt
Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Klaudia Zawistowska, która będąc jedyną (!) zawodniczką w swojej kategorii wiekowej, walcząc sama ze sobą, zdobyła aż 5 pkt z 7, wygrywając m.in. z Mateuszem Prokopiukiem!
Po tym turnieju pan Uściński podsumował również cały cykl rozgrywek. W swoich kategoriach zwyciężyli: w szkołach podstawowych Grzegorz Olichwirowicz oraz Patrycja Majczyna, w gimnazjach Weronika Zawistowska i Marcin Wawszczak, w szkołach ponadgimnazjalnych Klaudia Zawistowska oraz Michał Uściński, wygrywając minimalną dosłownie przewagą z… Marcinem Dudkiem!
 Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy, książki oraz medale, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia w postaci batoników.