HISTORIA - WYDARZENIA - INFORMACJE - AKTUALNOŚCI: WITAM NA STRONIE TERESPOL.info24 ORAZ ZAPRASZAM DO ODWIEDZANIA STRONY - "GONIEC TERESPOLSKI - STRONA PRZYJACIÓŁ TERESPOLA I OKOLICY" NA FACEBOOKU

niedziela, 28 czerwca 2015

Jubileusz - 25 lat GOŃCA TERESPOLSKIEGO

Podczas tegorocznej edycji Koncertu Noworocznego, który odbył się w Terespolu 15.02. 2015 roku na hali ZSO Nr1 przy ul.Wojska Polskiego 88, terespolskie pismo <GONIEC TERESPOLSKI>  świętowało jubileusz 25 lat swojego istnienia w przestrzeni publicznej. Historia tego czasopisma zaczęła się latem 1989 roku. Pierwszy wydany numer tej gazety jeszcze jako biuletynu Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" Goniec Terespolski trafił do rąk mieszkańców Terespola i okolicy 25 grudnia 1989 roku w Święta Bożego Narodzenia. W ciągu minionych 25 lat wydano 83 numery czasopisma, które jest jedną z najdłużej ukazujących się gazet w północnej części województwa lubelskiego i przetrwało burzliwy okres przemian politycznych i społecznych lat 90 XX wieku.  Goniec Terespolski zajmuje się sprawami społecznymi, kulturą oraz historią regionu. Oprócz przypominania i odkrywania wiedzy o przeszłości tej pięknej nadbużańskiej ziemi, opisuje, informuje i pokazuje również  różne bieżące wydarzenia z Terespola i okolicy. Promuje miasto Terespol i jego okolice.
Historia Gońca Terespolskiego do pobrania tutaj: 
< Goniec Terespolski 25 lecie.pdf >
W ramach tego jubileuszowego spotkania  przyznano nagrody i odznaczenia dla redaktorów Gońca a także zostały ogłoszenie wyników plebiscytów:
- Zasłużony dla Miasta Terespol 2014 
- Przedsięwzięcie Roku 2014
Janusz Tarasiuk, który pełni  funkcję redaktora naczelnego od pierwszych numerów pisma do chwili obecnej z rąk władz miasta Terespol otrzymał nagrodę rzeczową.
Pozostali redaktorzy Gońca otrzymali wiele nagród oraz odznaczenia za swoją społeczną, wieloletnią pracę na rzecz pisma. Marka Ferensa, Adama Jastrzębskiego i Adama Rymaszewskiego wyróżnił poseł Stanisław Żmijan, z kolei Sławomir Sosnowski Marszałek Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie docenił zaangażowanie Kamili Korneluk, Łukasza Pogorzelskiego, Krzysztofa Tarasiuka oraz Lecha Mazura. Starosta bialski Tadeusz Łazowski nagrodził Krystynę Pucer, Edytę Drobysz, Waldemara Bujalskiego i Janusza Sałtrukiewicza. Annę Tomczuk, Karola Niczyporuka i Dominika Sobola nagrodził burmistrz Terespola Jacek Danieluk, zaś Justyna Sowa odebrała wyróżnienie z rąk Prezesa Stowarzyszenia Gminy Miejskiej Terespol Krzysztofa Badalskiego i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Anny Pietrusik. Wszyscy redaktorzy oraz współpracownicy otrzymali podziękowania wydawcy oraz płytę z filmem o „Gońcu Terespolskim”. 
Przedsięwzięcie Roku 2014
PHU Andrzej Makarewicz z inwestycją: Zajazd ,,Jędrula",
Zasłużony dla Miasta Terespol 2014
 Krystyna Pucer wieloletnia nauczycielka wf oraz propagatorka sportu i Stanisław Żmijan Poseł na Sejm RP

Cała fotorelacja z uroczystości:  <<<<< TUTAJ >>>>>
Relacja filmowa z uroczystości:  < 25 lat Gońca Terespolskiego > 


 Gońca Terespolskiego od pierwszego numeru z grudnia 1989 roku do najnowszych publikacji  można przeglądać lub pobrać tutaj< Bialska Biblioteka Cyfrowa > 


Autor: Adam Rymaszewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz