HISTORIA - WYDARZENIA - INFORMACJE - AKTUALNOŚCI: WITAM NA STRONIE TERESPOL.info24 ORAZ ZAPRASZAM DO ODWIEDZANIA STRONY - "GONIEC TERESPOLSKI - STRONA PRZYJACIÓŁ TERESPOLA I OKOLICY" NA FACEBOOKU

piątek, 24 lutego 2017

Ewa Bagłaj i Marek Trela z końmi - spotkanie w Terespolu

Na pustyni w Arabii Saudyjskiej uważanej za ojczyznę konia arabskiego ląduje samolot. Wychodzi z niego jedyna mała klacz- Pianissima. Witana jak gwiazda – arabka, urodzona w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Okrzyknięta najdoskonalszym wcieleniem konia arabskiego”. To wstęp do najnowszej książki Ewy Bagłaj pod tytułem - "Marek Trela. Moje konie, moje życie".
Pisarka pochodząca z Terespola wydała już kilka książek jak: Broszka, Słoneczna dziewczyna , Dublerka. Najnowszą pozycję, pisarka zaprezentowała na spotkaniu w restauracji Galeria Smaków w Terespolu. Licznie zgromadzonej publiczności autorka przedstawiła genezę powstania i rozwój hodowli konia arabskiego w znanej stadninie w Janowie Podlaskim , jak również Marka Trelę w jednej osobie weterynarza, hodowcę koni i długoletniego dyrektora tej stadniny. Jak mówi pisarka, Marek Trela jest rozmówcą doskonałym, mówi o sobie żartobliwie że z końmi wziął ślub. Spotkaniu towarzyszył recital znanego piosenkarza Janusza Maleńczuka,który zaśpiewał ballady Czerwonych Gitar oraz Grzegorza Turnaua.
W czasie spotkania można było nabyć książkę wraz z autografem pisarki. Galeria Smaków lokal udostępniła nieodpłatnie i ponadto przygotowała do nieodpłatnego poczęstunku smakowite przekąski i wypieki ciast własnego wyrobu. Spotkanie prowadził Daniel Parol z kwartalnika „Dolina Bugu”. 

Tekst i foto: Adam Jastrzębski 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz